Oleje od Franciszka - sklep z olejami zimnotłoczonymi

Darmowa dostawa od: 249zł!

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Do darmowej dostawy: 249,00 zł

Zawartość koszyka
suma: 0,00 zł
Przejdź do podsumowania
Zakwas z buraka - na zdrową krew i nie tylko!
Zakwas z buraka - na zdrową krew i nie tylko!

Zakwas z buraka - na zdrową krew i nie tylko!

Zakwas buraczany zyskuje ostatnio na popularności, pojawiając się coraz częściej zarówno w sklepach, jak i w mediach, co sprawia, że mamy większą świadomość jego właściwości. Już starożytni Rzymianie i Grecy doceniali zdrowotne walory tego rubinowego napoju, który na przestrzeni wieków przyjmował różne formy.

Obecnie najczęściej korzysta się z niego do przygotowywania barszczu czerwonego, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Jednak zakwas z buraków czerwonych jest niezwykle zdrowym wyborem przez cały rok! Działa jak naturalny probiotyk, wspierając pracę jelit, zwiększa poziom energii, ma liczne właściwości antynowotworowe, obniża ciśnienie krwi oraz cholesterol, a przy tym – smakuje wyśmienicie!

Zakwas z buraków na anemię

Burak to cenne źródło żelaza, folianów oraz witamin z grupy B, które również występują w zakwasie buraczanym. Żelazo odgrywa kluczową rolę w produkcji czerwonych krwinek, a zawarta w zakwasie witamina C wspomaga jego wchłanianie. Witaminy z grupy B pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego oraz pracę mózgu. Zakwas buraczany może być szczególnie korzystny dla osób doświadczających przewlekłego zmęczenia, osłabienia oraz w trakcie procesu rekonwalescencji. Z jego spożywaniem powinny również uważać kobiety z obfitymi miesiączkami.

Serce jak dzwon

Zakwas z buraków wyróżnia się również wysoką zawartością betainy, która jest silnym przeciwutleniaczem i wspomaga walkę z miażdżycą. Betaina w połączeniu z witaminą B6, B12 oraz folianami , pomaga utrzymywać prawidłowy poziom homocsyteiny. Jej wysokie wartości skorelowane są z ryzkiem zdarzeń sercowo naczyniowych takich jak zakrzepica.  Wysokie wartości homocysteiny sprzyjają odkładaniu się blaszki miażdżycowej, co z kolei podnosi ryzyko zawałów serca oraz udarów mózgu. Dzięki obecności azotanów, zakwas buraczany poprawia dotlenienie organizmu, obniża ciśnienie krwi oraz zwiększa wydolność fizyczną i funkcjonowanie serca.

Matka natura ma to co najlepsze

Zakwas buraczany zawiera korzystną mikroflorę, która wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit. To naturalny środek na różne dolegliwości układu trawiennego. Pomaga w walce z uporczywymi zaparciami, poprawia ruchliwość jelit oraz wspomaga wchłanianie składników odżywczych z pokarmu, a także hamuje procesy fermentacyjne i wzdęcia. Ponadto, zakwas wzmacnia organizm podczas oraz po infekcjach, dlatego warto go pić w trakcie terapii antybiotykowej. Włączenie zakwasu z buraka do diety, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym, może skutecznie wspierać odporność. Jego silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz ochrona przed grzybicą są dodatkowymi atutami.

Przeciwwskazania do picia zakwasu buraczanego

Uważać na niego powinny osoby z nietolerancją histaminy, ponieważ tak jak wszystkie produkty kiszone może nasilać objawy nietolerancji.

Osoby z zapaleniami żołądka, przełyku, przerostami bakteryjnymi SIBO/IMO powinny zachować ostrożność.

 


 

Sprawdź również:

Korzyści picia zakwasu z buraków

https://olejeodfranciszka.pl/korzysci-picia-zakwasu-z-buraka

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.